Mieszkania i nieruchomości na sprzedaż w Krakowie można znaleźć w biurach nieruchomości bez większego trudu. Jednak chodzi nam przecież o to, aby możliwie szybko trafić na lokum, które zaspokoi w pełni wszystkie nasze oczekiwania. Mając to na uwadze, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. A kto pomoże nam lepiej niż specjalista ze sprawdzonej krakowskiej agencji pośrednictwa?

Spis treści:
Kraków – miasto o wielkim potencjale
Dzielnice, które cieszą się największym powodzeniem
Nowa Huta
Bronowice
Ruczaj
Krowodrza
Lokale komercyjne
O nas

Zobacz oferty

Mieszkanie na sprzedaż w bloku Kraków

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Bieńczyce

50.8 m²

425 000

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Dębniki

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Dębniki

44.03 m²

373 595

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

63.57 m²

553 059

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

72.31 m²

491 708

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Złocień

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Złocień

36.02 m²

243 135

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków

51.82 m²

518 200

Biuro nieruchomości WGN o mieszkaniach na sprzedaż w Krakowie – mieście z potencjałem

Biura nieruchomości w Krakowie nie narzekają na brak zainteresowania. Mieszkanie w tym mieście to towar luksusowy, a jednocześnie... dostępny. Eksperci zwracają uwagę, że Kraków ostatnio plasuje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych lokalizacji przypadających na tysiąc mieszkańców. Może się pochwalić 24 lokalami na 1000 osób, podczas gdy na przykład w Warszawie wskaźnik ten wynosi ok. 17-18. Skąd bierze się tak wielka popularność miasta i równie bogata oferta na rynku posiadłości na sprzedaż? Mamy na to co przynajmniej trzy odpowiedzi:

  1. Kraków, stolica województwa małopolskiego, jest drugim pod względem wielkości i liczby ludności miastem w Polsce.
  2. Kraków to miasto o wyjątkowej bogatej historii, a także urzekającej atmosferze, którą w dużej mierze zawdzięcza zabytkowej architekturze. Jest znane ze swojego intrygującego klimatu, który przyciąga tu przez cały rok tysiące turystów z kraju i z zagranicy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obszar Starego Miasta został wpisany na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO już w 1978 roku, a w 2013 roku Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO.
  3. Miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową, restauracyjną, a także bogatą ofertę atrakcji i znaczących wydarzeń kulturalnych. Jest również potężnym ośrodkiem akademickim, w którym w 23 wyższych uczelniach kształci się ok. 200 tys. studentów.

Z tych powodów stolica Małopolski jest także oczkiem w głowie deweloperów. Miniony rok był dla nich rekordowy. W Krakowie sprzedano aż 18,9 tys. mieszkań, podczas gdy jeszcze 10 lat temu było to zaledwie ok. 5 tysięcy. Z powodu naturalnych ograniczeń w ścisłym centrum deweloperzy zaczynają wychodzić poza Kraków i coraz więcej budują na terenach podmiejskich. Kraków można bez przesady nazwać miastem inwestycyjnym, w którym lokaty dla kapitału szuka się właśnie na rynku nieruchomości. Każdego roku przybywają tu nie tylko turyści, ale też osoby z kraju i zagranicy, które znalazły w mieście zatrudnienie, pracownicy naukowi oraz tysiące studentów. Rodzice tych ostatnich, biorąc pod uwagę wydatki związane z opłatąami za wynajem, często decydują się na inwestowanie w kupno lokalu na własność, z którego przez kolejne lata będzie można czerpać finansowe korzyści. Obecnie jest to o wiele bardziej korzystna alternatywa od lokat oferowanych przez banki i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Widok na Zamek Wawelski nocą
fot. pixabay.com

Zobacz oferty

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

54.8 m²

372 640

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

50.8 m²

355 600

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

59.08 m²

422 422

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Prądnik Biały

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Prądnik Biały

58.4 m²

443 840

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Mistrzejowice

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Mistrzejowice

57.99 m²

394 332

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Prądnik Biały

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Prądnik Biały

50.68 m²

476 392

Szukasz nieruchomości na sprzedaż w Krakowie? Biuro WGN przedstawienia popularne dzielnice: Nowa Huta, Bronowice, Ruczaj i Krowodrza

Z analiz przygotowanych między innymi przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego oraz opracowań Urzędu Miasta Krakowa wynika, że w ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie nieruchomościami na sprzedaż w niedocenianej jeszcze nie tak dawno Nowej Hucie. Oferty w tej lokalizacji znajdziecie także w biurze WGN. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ wysokość cen za lokal w Krakowie, podobnie jak w innych dużych miastach, ściśle wiąże się z tym, jak jest postrzegana przez potencjalnych zainteresowanych atrakcyjność poszczególnych dzielnic. Najwyższe ceny notuje się zazwyczaj w Śródmieściu i Krowodrzy, przy czym, jak wynika z danych Urzędu Miasta Krakowa, w ubiegłym roku zwiększyła się rozpiętość cenowa między tymi dzielnicami. Średnia cena mieszkania w Śródmieściu wzrosła, w Krowodrzy natomiast spadła. Uważa się, że może to mieć związek ze zwiększeniem liczby transakcji na rynku wtórnym w peryferyjnych częściach tej dzielnicy. Równocześnie zmniejszyły się różnice cen między Krowodrzą i Podgórzem, gdzie po raz kolejny począwszy od 2014 roku średnia cena za lokal wzrosła. Tradycyjnie w Nowej Hucie ceny za metr kwadratowy były najniższe, a równocześnie najmniejsza była przeciętna powierzchnia lokali. Najwięcej natomiast trzeba zapłacić za lokum niedaleko Starego Miasta – średnia za metr kwadratowy sięga tam nawet 20 tys. zł. Taniej jest na Krowodrzy i Bronowicach, bo około 7,5 tys. zł za mkw. Eksperci nie wykluczają, że z powodu coraz większego zainteresowania tymi dzielnicami sytuacja może się zmienić i mieszkania będą drożeć.

Nowa Huta

Skąd bierze się rosnące zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż w Nowej Hucie? Niegdyś kolebka socjalizmu, obecnie stanowi budzący zainteresowanie swoisty pomnik minionych czasów. Miasto powstało dla pracowników kombinatu metalurgicznego Huty im. Lenina (później im. Tadeusza Sendzimira). Najbardziej znanymi miejscami w dzielnicy są Plac Centralny z restauracją Stylowa oraz Barem Mlecznym Centralnym oraz Aleja Róż. Dzielnica ma swój charakterystyczny klimat, kulturę i tradycje. Warto wiedzieć, że w Nowej Hucie istnieją miejsca, które można nazwać kultowymi, np. Cepelia (w okresie socjalizmu prężna Centrala Przemysłu Ludowego i Artystycznego), księgarnia Skarbnica i Kopiec Wandy. Znane jest także Opactwo oo. Cystersów w Mogile, kościół Arka Pana, Pomnik Krzyża Nowohuckiego, Pomnik Solidarności. Obywatele Krakowa doceniają tutejszy Teatr Łaźnia Nowa i Teatr Ludowy. Środowiska artystyczne Nowej Huty postawiły sobie za cel korzystanie z historii dzielnicy i jej dorobku, uznając, że obecnie wszelkie pozostałości dawnych czasów są unikalną ciekawostką i powodem do dumy obecnych mieszkańców.

Opinie na temat Nowej Huty nieustannie się zmieniają. Teraz o dzielnicy mówi się, że jest wygodna do życia, niepowtarzalna i harmonijna. Wiele budynków zbudowanych jest z cegły, nie brakuje również zieleni. Bloki nie stoją jeden przy drugim, nie zagląda się sąsiadom w okna. Ponadto rdzenni krakowiacy uważają, że ich dzielnica jest bezpieczna i nie boją się wieczorem wyjść na spacer z psem. Trudno się zatem dziwić temu, że przybywa chętnych, aby się tu osiedlić. a biura pośrednictwa oferują tu lokale na sprzedaż. Może niezbyt duże, lecz za to stosunkowo tanie i wygodne do życia.

Bronowice – sypialnia Krakowa

Bronowice to dzielnica Krakowa, która coraz częściej nazywana jest sypialnią miasta. Można pomyśleć, że wraz z tym określeniem jej mieszkańcy będą wymieniać wady wynikające z życia w takim miejscu, jak na przykład czasochłonny dojazd do centrum, wyprawy po to, aby załatwić jakąś urzędową sprawę, a także do kina czy teatru. I choć w istocie tak jest, to jednak obywatele Bronowic nie uważają, że są pokrzywdzeni. Przeciwnie – wymieniają zalety, jakie wiążą się z wybraną przez siebie lokalizacją. Przede wszystkim zwracają uwagę na to, że ceny w Bronowicach są korzystniejsze niż w dzielnicach rozlokowanych bliżej ścisłego centrum. Ponadto warto wiedzieć, że wybór lokali, i to o wysokim standardzie oraz w nowym budownictwie, jest tu stosunkowo szeroki.

Bronowice to dzielnica dla osób, które cenią sobie spokój. Żyjąc na obrzeżach wielkiego miasta, łatwo jest docenić kameralność i przytulność własnej okolicy. Nie bez znaczenia jest też zieleń, której w Bronowicach nie brakuje. Dzielnica zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców – jest gdzie zrobić zakupy, pójść do lekarza, skorzystać z fryzjera, kosmetyczki czy innych usług.

Bronowice budzą również literackie skojarzenia. Tutejsi z dumą wspominają, że mają u siebie dworki Lucjana Rydla i Włodzimierza Tetmajera, a także fragmenty dawnych fortyfikacji Krakowa. Dzielnica jest bardzo dobrze połączona z pozostałymi częściami Krakowa. Sprawną komunikację zapewniają liczne i jeżdżące z dużą częstotliwością autobusy i tramwaje.

Nowoczesny mały salon w centrum Krakowa
fot. pixabay.com

Ruczaj – symbol nowoczesnego miasta

Lokum w tej południowej części Krakowa dodaje prestiżu, dzielnica uważana jest za nowoczesną, harmonijną, elegancką. Na miejsce do życia wybierają ją najczęściej ludzie młodzi, doceniając jej szybki i prężny rozwój. Osiedla są tu uważane za bezpieczne, nie brakuje sklepów, powstają nowe przedszkola i szkoły. Jest gdzie chodzić na spacery, w pobliżu znajdują się park Skotnicki, Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, Skałki Twardowskiego, a także centra sportowe. Młodzi ludzi cenią sobie łatwy dojazd do autostrady oraz na lotnisko w Balicach. Na terenie Ruczaju mieści się Krakowski Park Technologiczny dający zatrudnienie informatykom, inżynierom, pracownikom naukowym. Miejsca pracy zapewnia też firma Motorola Solutions, która ma tu swoją siedzibę.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie Ruczaju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Stale oddawane są nowe budynki, a lokale „schodzą jak świeże bułeczki”. Osiedle Europejskie, Osiedle Bobrzyńskiego, Zielony Ruczaj – to tylko przykłady modnych lokalizacji. Powstają też nowoczesne apartamentowce i domy jednorodzinne. Powodzeniem cieszą się oferty lokum w zamkniętych, strzeżonych osiedlach, które cenią młodzi ludzie wychowujący dzieci.

Krowodrza dla studentów

Dzielnica ta od południowo–wschodniej części graniczy ze Starym Miastem. Na jej terenie mieści się także miasteczko studenckie Akademii Górniczo–Hutniczej. Sąsiedztwo Starówki oraz kampus studencki sprawiają, że ta część Krakowa jest bardzo ruchliwa i raczej tłoczna. Pobliskie Błonia, a także urokliwy Park Jordana są wspaniałym miejscem na spacery. Nie brakuje tam również osób jeżdżących na rolkach czy na rowerze oraz biegaczy. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum Krakowa, niestety korki są tu chlebem powszednim. Krowodrza to miejsce do życia dla młodych, którzy lubią tętniące życiem miasto. Właśnie dlatego szczególnym powodzeniem cieszą się tu kawalerki.

Zobacz oferty

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Złocień

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Złocień

37.88 m²

255 690

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Prądnik Biały

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Prądnik Biały

40.73 m²

338 059

Mieszkanie na sprzedaż w bloku Kraków, Kurdwanów

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Kurdwanów

43.9 m²

347 000

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Wieliczka

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Wieliczka

51.4 m²

321 250

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Kliny

46 m²

295 000

Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Kraków, Złocień

Mieszkanie na sprzedaż

Kraków Złocień

37.02 m²

249 885

Biuro WGN opowiada o nieruchomościach komercyjnych na sprzedaż w Krakowie

Nieruchomości komercyjne oferowane przez biura takie jak WGN to budynki i lokale, które nie służą celom prywatnym, są natomiast wykorzystywane na działalność gospodarczą. Typowymi obiektami tego typu są przestrzenie przeznaczone na gabinety, punkty handlowe i usługowe oraz magazyny. Inwestowanie w przestrzenie komercyjne wiąże się z dalekosiężnymi planami pozyskiwania stałych funduszy z wynajmu takich obiektów. W pierwszej połowie 2018 roku największy udział w rynku lokali komercyjnych w Polsce miał sektor nieruchomości przeznaczonych dla handlu – stanowił ok. 40% wszystkich transakcji na rynku nieruchomości inwestycyjnych. Dużą dynamikę wzrostu obserwuje się także na rynku powierzchni magazynowych. Wszystko to powoduje dalszą aktywność deweloperów, którzy rozpoczynają nowe projekty inwestycyjne.

Tego typu trendy są widoczne najwyraźniej w wielkich miastach, takich jak na przykład Kraków, gdzie systematycznie przybywa budynków przeznaczonych na działalność komercyjną. Szczególnie dużo buduje się tu właśnie magazynów, urzędów oraz punktów handlowych. W ubiegłym roku Kraków trafił do czołówki rynku biurowego. Jako pierwsze miasto w Polsce przekroczył liczbę miliona metrów kwadratowych oferowanej powierzchni biurowej.

Jak wybrać biuro nieruchomości w Krakowie, jeśli interesują nas mieszkania na sprzedaż?

Jakie biuro nieruchomości w Krakowie wybrać, jeśli interesują nas mieszkania na sprzedaż? Przede wszystkim takie, gdzie pracownikom potrafimy zaufać. Aby tak się stało, trzeba wybrany podmiot najpierw dobrze sprawdzić. Na korzyść pośrednika, którego bierzemy pod uwagę, przemawia długoletnia tradycja w prowadzonej działalności oraz posiadanie siedziby firmy pod konkretnym adresem. Oto kilka przydatnych rad:

  1. dowiedz się, w czym konkretnie wybrana firma się specjalizuje. Odrzuć ofertę agencji, dla której kupno i sprzedaż lokali to tylko jedna z dziedzin, którymi się zajmuje. Godny zaufania pośrednik trudni się tylko działalnością na rynku nieruchomości i stale rozwija się w tym kierunku;
  2. sprawdź, od kiedy agencja funkcjonuje na rynku. WGN (Wielka Giełda Nieruchomości) jest liderem działającym od 27 lat i jednocześnie największym polskim Koncernem Biur Obrotu Nieruchomościami;
  3. agent pośrednictwa powinien mieć stosowną licencję z numerem oraz być ubezpieczonym od odpowiedzialności cywilnej;
  4. agenci powinni stworzyć ofertę sprzedaży zawierającą zdjęcia lokalu czy domu, powiadomić cię o niezbędnych dokumentach, które trzeba przygotować oraz pomóc w ich skompletowaniu. Potrafią też udzielić porady w sprawach prawnych dotyczących umów lub przeniesienia własności.

Rozmowa z agentem nieruchomości
fot. pixabay.com

Marka WGN

Profesjonalizm, skuteczność, tradycja – oto trzy słowa, które w najkrótszy sposób charakteryzują markę WGN, największy polski Koncern Biur Obrotu Nieruchomościami. Nasze oferty prezentowane są między innymi na portalu internetowym w 65 wersjach językowych. W samym tylko 2017 roku portal odwiedziło ponad 1 milion osób. Firma działa na rynku polskim i zagranicznym, ciesząc się zdecydowaną przewagą konkurencyjną. Zapewnia swoim klientom pełną obsługę pośrednictwa zarówno w obrocie nieruchomościami, jak i w doradztwie kredytowym. WGN współpracuje z ok. 20 bankami w sprawach kredytowania zakupu, pomaga na wszystkich etapach negocjacji umowy i bezpiecznie doprowadza klienta do jej finalizacji. Co roku firma uczestniczy w targach krajowych oraz imprezach międzynarodowych. Biura grupy WGN w Krakowie mają swoje siedziby przy ul. Bolesława Limanowskiego 33 i Łobzowskiej 46.

Oferta mieszkań na sprzedaż w Krakowie jest obecnie na tyle urozmaicona i szeroka, że każdy zainteresowany, korzystając z pomocy ekspertów ze sprawdzonej na rynku agencji, ma szansę w miarę szybko znaleźć lokum dostosowane do własnych potrzeb i oczekiwań, a także możliwości finansowych.